Що пришвидшує процес старіння шкіри?

Кожна жінка прагне мати гарний вигляд. Важливою складовою краси є доглянута сяюча шкіра, здоровий рум'янець та блиск в очах. На сьогодні в світі виробляється величезна кількість кремів, емульсій, сироваток – усе те, що живить та зволожує шкіру, сприяє продовженню молодості. Погодьтеся, з таким арсеналом кожна людина просто зобов'язана виглядати неперевершено, але чому ж цього не відбувається? Щоб зрозуміти, що саме впливає на еластичність шкіри, лікарі радять звернути увагу на свої харчові звички, через які й відбувається передчасне старіння шкіри.

Зайве вживання цукру

Надмірне вживання цукру має згубний вплив на загальний стан здоров'я, а в результаті нових досліджень стало зрозуміло, що він також негативно впливає на шкіру.

Одна з причин передчасного старіння шкіри, так звані кінцеві продукти глікування (Advanced glycation end products (AGE)) – білки або ліпіди, які під впливом цукру стають глікованими. Вони накопичуються в стінці судини, унаслідок чого можуть порушувати структуру та функції клітин, від чого шкіра поступово втрачає пружність, з'являються видимі ознаки старіння – заломи та зморшки. Згідно з даними Skin Therapy Letter, AGE можуть сприяти старінню шкіри за рахунок зниження її здатності загоєння ран та зниження її стійкості до стресу. До складу шкіри входять два типи білка – колаген та еластин. І саме ці два білки (колаген та еластин) відіграють важливу роль у збереженні еластичності та молодості шкіри.

Безумовно, цукор необхідний для організму, зокрема, завдяки глюкозі покращується робота головного мозку, проте водночас слід пам'ятати, що для збереження здоров'я та молодості не менш важлива дієта та правильне харчування.

Жир: так чи ні?

Жир – важлива складова частина нашого раціону, завдяки якому організм отримує енергію, біологічно активні речовини. Наприклад, риб'ячий жир багатий поліненасиченими жирними кислотами (ПНЖК), омега-3, омега-6, вітамінами А і D, які стимулюють ріст волосся, відповідають за гладкість і тонус шкіри, підтримують еластичність м'язових волокон, стимулюють мозкову діяльність, запобігають сухості волосся та шкіри. Однак згідно зі звітом учених 2020 року, опублікованому в журналі Nutrients, надмірне вживання жирних продуктів може спровокувати запальну реакцію в шкірі, що є причиною появи акне та інших захворювань шкіри. Тому кількість жиру у своєму раціоні важливо контролювати.

Фаст-фуд

Давно не секрет, що фаст-фуд – це шкідливо, проте багатьом людям все ще важко відмовитись від улюблених страв. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), майже 40% з нас щодня їдять фаст-фуд. Регулярне вживання фаст-фуду пов'язане із деякими серйозними хронічними захворюваннями. Подібна їжа утворює надлишок вільних радикалів, які є побічним продуктом метаболізму, що виникає, коли клітини використовують кисень для перетворення їжі на енергію. А тепер уявіть, що замість енергії ви отримали надлишок токсинів та нестачу антиоксидантів. Якщо це відбувається рідко, організм здатний упоратися з подібним навантаженням без наслідків. Але якщо це ваш постійний режим харчування, організм витрачає всю енергію на очищення від токсинів. У такому разі, ні про яке здоров'я в цілому, і красу шкіри зокрема, не може бути й мови.

Зневоднення

Збереження гідратації – ключ до здоров'я та благополуччя. Вода запускає метаболізм, сприяє інтоксикації організму, зволожує шкіру. У здорової дорослої людини з нормальним індексом маси тіла (ІМТ) вода становить 60% від загальної маси тіла, і зневоднення може статися, якщо всього 3% цієї маси втрачається через нестачу води. Серед багатьох важливих функцій води – регулювання температури тіла, допомога травленню, підтримка когнітивних та серцевих функцій, збереження еластичності шкіри. Норма питної води щодня – 2-2,5 літра, крім гарячих напоїв. Нестача води призводить до зневоднення, що зі свого боку стає причиною втрати шкірою колагену, еластину та гіалуронової кислоти, внаслідок чого зморшки стають помітнішими.

Багато хто з нас, у своєму прагненні покращити колір та тон шкіри, акцентує увагу на косметичних засобах. Безперечно, вони захищають і зволожують шкіру, продовжують її молодість… Але це лише зовні, адже все починається всередині. Краса, пружність, сяйво шкіри можливі лише з урахуванням вживання здорової, поживної, багатої на вітаміни й мінерали їжі, і, звичайно ж, збереження водного балансу. Лише в такому разі результат не забариться.